top of page

Poznajmy się bliżej

Psycholog nie jest z plastiku, ale czasem wydaje się być z papieru. Niestety, nie jest też z żelaza i stali. Czasem przecenia się jego osobę i traktuje jak Superbohatera. Czasem psycholog jest ostatnią deską ratunku. Czasem Pacjent przychodzi do niego, żeby mieć święty spokój, bo żona kazała albo mama przyprowadziła. Czasem dzwoni, umawia się na wizytę i nie pojawia. Czasem nie jest gotowy. Czasem milczy długo zanim się przedstawi. Czasem wie już wszystko i trzaska drzwiami. Czasem przychodzi, bo jestem miły. A czasem przychodzi, bo już wszyscy byli. Czasem przychodzi, bo tylko ja tak potrafię.

Jestem autentyczny, prawdziwy, empatyczny. Jestem skuteczny. Pomagam ludziom bo to moja pasja.

Jedno z założeń Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach brzmi:

"Jeśli coś robisz dobrze to rób tego więcej".

Postanowiłem więc teraz, dzięki ogromnemu wsparciu byłych Pacjentów, przyjaciół i rodziny, że będę psychologiem więcej i częściej.

Kwalifikacje

Jestem absolwentem Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. W 2012 r. ukończyłem kierunek Psychologia o specjalności Psychologia kliniczna. Jako studia podyplomowe wybrałem Studium Interwencji Kryzysowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, które ukończyłem w 2015 r.

Następnie kontynuowałem podnoszenie swoich kwalifikacji rozpoczynając w 2015 r. specjalizację z Terapii Uzależnień pod patronatem Krajowego Biura Przeciwdziałania Narkomanii.
Współpracowałem z wrocławską Fundacją " Dobrze że jesteś", pomagając Pacjentom przebywającym w Dolnośląskim Centrum Onkologii. Pracowałem również w prywatnych ośrodkach Terapii Uzależnień prowadząc terapię indywidualną oraz grupową. 
Obecnie od prawie 4 lat pracuję w Poradni Rodzinnej prowadząc konsultacje i poradnictwo z zakresu uzależnień i współuzależnień. 

 

Jeśli chcesz poznać opinie o mnie, kliknij tutaj: Mgr Paweł Kita - psycholog | ZnanyLekarz.pl

bottom of page